Czy warto wynajmować biura serwisowane?
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale ją wynajmuje. Obok tradycyjnych biur na rynku dostępne są również przyjazne przedsiębiorcom biura serwisowane. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto się nimi zainteresować?
Biura serwisowane a tradycyjne- co się bardziej opłaca?
Wybierając przestrzeń biurową, przedsiębiorcy często zwracają uwagę na kwestie finansowe – cena nierzadko jest decydującym czynnikiem. Zwłaszcza małe i średnie firmy szukają na tym polu oszczędności. Jak biura serwisowane wypadają pod względem kosztu?
Jak można przeczytać na stronie internetowej biuraserwisowane.pl w przypadku biur serwisowanych:
- nie występuje ryzyko kursowe – w umowie stawka za najem 1 mkw. powierzchni biurowej jest podawana w PLN;
- wszystkie koszty związane z wynajmem przestrzeni biurowej są rozliczane na jednej fakturze – ma to związek z modelem biznesowym biur serwisowanych;
- firma wynajmująca biuro serwisowane nie musi nabywać mebli, krzeseł czy akcesoriów biurowych – wyposażenie jest już w biurze.
Dodatkowym plusem jest łatwość, z jaką można dostosować powierzchnię biurową do zmieniających się potrzeb przedsiębiorcy. W rezultacie najemca otrzymuje rozwiązanie, które jest „uszyte na miarę”.
Biura serwisowane – funkcjonalne i kompleksowe rozwiązanie
Oprócz kwestii finansowych największą zaletą biur serwisowanych jest wygoda, jaką one oferują. Z punktu widzenia przedsiębiorcy to rozwiązanie jest nie tylko kompleksowe, ale również elastyczne. Oferowana w tym modelu powierzchnia biurowa najczęściej mieści się w nowych budynkach pełnych nowoczesnych rozwiązań. Standardem jest możliwość korzystania z obsługi recepcyjnej, przestrzeni relaksu, sali konferencyjnej czy zaplecza socjalnego. Oprócz tego w wielu obiektach dostępnych w ramach biur serwisowanych mieszczą się sklepy i restauracje oraz siłownia lub strefa fitness. Dodatkowo, przestrzenie te położone są najczęściej w bardzo dogodnej lokalizacji. Przykładowo, wynajmując biuro serwisowane Kraków mam dostęp do pełnej sieci połączeń komunikacji miejskiej, co znacząco ułatwia dotarcie do pracy.
Elastyczność biur serwisowanych przejawia się w wielu aspektach. Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi wiązać się z operatorem umową na kilka lat. Minimalny okres najmu to najczęściej 1 miesiąc. Problemu nie stanowi także zmiana wielkości wynajmowanej powierzchni – zarówno jej pomniejszenie, jak i zwiększenie. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi płacić za przestrzeń, z której nie korzysta.
Biura serwisowane – sposób na oszczędność czasu
Różnica między biurem tradycyjnym a biurem serwisowanym znajduje też odzwierciedlenie w czasie, jaki jest potrzebny, aby najemca mógł rozpocząć użytkowanie przestrzeni biurowej. Wynajem biura tradycyjnego wiąże się z założeniem, że przestrzeń urządzi przedsiębiorca. Jeżeli przeprowadza się on pod nowy adres, to w zależności od wielkości firmy przygotowanie powierzchni może mu zająć nawet kilka tygodni. Wybór biura serwisowanego oznacza sporo zaoszczędzonego czasu.
Oszczędność czasu w wypadku biur serwisowanych wynika z kilku kwestii:
- przestrzeń biur serwisowanych jest urządzona i przygotowana do pracy – ewentualne przestawienie biurek czy szaf zajmuje maksymalnie jeden dzień;
- przedsiębiorca nie musi negocjować umów z dostawcami mediów – kontrakty są już podpisane przez operatora biura;
- nie ma konieczności przeprowadzania remontów i napraw – wszelkie usterki wystarczy zgłosić operatorowi zarządzającemu obiektem biurowym.
Dodatkowym plusem biur serwisowanych jest brak konieczności rezerwowania czasu na poszukiwania np. ekipy sprzątającej czy osoby do obsługi recepcji – tym również zajmuje się zarządca biura.