Wymiana szkolna do USA – jak zorganizować wyjazd?

Uczysz się w liceum? Czy chcesz przetestować swoje umiejętności językowe, przeżyć niezapomnianą przygodę i sprawdzić siebie w nowym otoczeniu? Pobyt szkolny w USA to nie tylko marzenie. Podajemy informacje, kto może uczestniczyć w wymianie do Stanów Zjednoczonych i jakie korzyści to za sobą niesie.

Jak przebiega wymiana uczniowska do USA?

Program wymiany uczniowskiej do USA jest adresowany do uczniów szkół średnich, którzy pragną spędzić rok w Stanach Zjednoczonych. Podczas pobytu w USA uczniowie nie tracą roku nauki, lecz uczęszczają na lekcje w amerykańskich szkołach średnich (high school) i są oceniani według tamtejszego systemu edukacyjnego. Uzyskane rezultaty i dyplom są uznawane przez polskie placówki edukacyjne. Dzięki temu rok spędzony w USA to fascynująca przygoda oraz możliwość wszechstronnego rozwoju, w szczególności pod względem językowym.

Uczniowska wymiana do USA nie jest nowością – to program realizowany od wielu lat. Nie jest też mrzonką – co roku setki polskich uczniów szkół średnich spełnia marzenia o nauce w Ameryce. Taki wyjazd jest również w Twoim zasięgu! Masz pytania? Chcesz się upewnić, że spełniasz kryteria? Firma Angloville to doświadczony organizator takich wyjazdów – na podanej stronie znajdziesz rzetelne i wyczerpujące informacje.

Kto może skorzystać z wymiany szkolnej do USA?

Wymiana uczniów do USA jest dedykowana określonej grupie młodych ludzi. Jeżeli chcesz spędzić fascynujący rok na terenie Stanów Zjednoczonych, w pierwszej kolejności musisz się upewnić, że spełniasz podstawowe wymogi – trzy podstawowe kryteria to:

  • wiek – wymiany do liceum w USA są przeznaczone dla osób w wieku od 15 do 18,5 lat;
  • znajomość języka angielskiego – musisz posługiwać się językiem angielskim w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację (poziom B1/B2);
  • dojrzałość emocjonalna – mimo że w USA otrzymasz wsparcie m.in. rodziny goszczącej, musisz przygotować się na rozłąkę z bliskimi.
Przeczytaj także:  Kluczowe elementy umowy deweloperskiej - co sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Znaczenie mają też Twoje aktualne wyniki w nauce. Wymiana do liceum w USA jest stworzona dla osób, które nie mają problemów z przyswajaniem wiedzy. Powód jest prosty – występują pewne różnice w podstawie programowej.

Jakie korzyści zapewnia wymiana do Stanów?

Aby spędzić rok szkolny w USA, trzeba dopełnić formalności i zorganizować wyjazd. Jednak ten wysiłek się opłaca – korzyści płynących z wymiany szkolnej do Stanów Zjednoczonych jest wiele. Podstawowa kwestia to rozwój umiejętności językowych. Codzienny kontakt z językiem angielskim spowoduje, że szybko zauważysz postępy – każdego dnia Twoje słownictwo będzie się wzbogacać, swobodniej będziesz też posługiwać się różnymi konstrukcjami gramatycznymi.

Wymiana szkolna do USA to także dobre przygotowanie, jeżeli myślisz o studiach na anglojęzycznej uczelni. W ten sposób możesz sprawdzić, czy rzeczywiście wybór takiej uczelni będzie najlepszą decyzją. Planujesz studiować amerykanistykę? Wymiana USA zapewnia nie tylko kontakt z native speakerami, ale również daje możliwość poznania tej części świata oraz różnych kultur. To bezcenne doświadczenie.

Po stronie zalet spędzenia roku szkolnego w USA trzeba też wskazać na rozwój osobisty. Wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych, masz szansę stać się osobą bardziej samodzielną niż dotychczas.

Przewiń na górę